Przewozy do Belgii


Sytuacja na polskim rynku pracy w drugim kwartale 2020 roku w ostatnim czasie uległa zauważalnemu i drastycznemu pogorszeniu z którym ciężko dyskutować.

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, zawieszeniu działalności przed tysiące mniejszych i większych przedsiębiorstw oraz masowym zwolnieniom tysięcy pracowników, coraz więcej młodych, ale również coraz częściej również starszych osób, spogląda z niepokojem na swoją przyszłość. Bezrobocie rośnie, a liczba miejsc pracy nie wzrasta. Z tego też powodu coraz więcej młodych osób siedzi na przysłowiowym bezrobociu bez możliwości podjęcia legalnej i w miarę dobrze płatnej pracy.

Dlatego też coraz więcej osób przed 30 rokiem życia coraz bardziej patrzy w stronę Zachodu, a dokładniej głównych państw zarobkowych dla osób z naszego kraju, a więc Niemiec, Belgii, Holandii, Austrii, Wielkiej Brytanii i Francji. Podobnie jak jeszcze około 15 lat temu, kiedy to dołączyliśmy do struktur Unii Europejskiej, tak i teraz Polacy ponownie masowo rozważają wyjazd za granicę do pracy. Jedni myślą o pracy sezonowej na kilka miesięcy, inni poważnie rozważają natomiast wyjazd na stałe.

Dlaczego Polacy wolą pracę w Niemczech, Belgii czy Holandii? Jest to spowodowane przede wszystkim lepszą i bezpieczniejszą sytuacją na tamtejszym rynku pracy. Duże znaczenie mają również zauważalnie wyższe zarobki, które potrafią nieraz być nawet trzy cz czterokrotnie wyższe niż w Polsce na tych samych stanowiskach. Oczywiście jest też szereg innych wskaźników na które patrzą młodzi Polacy. Lepszy dostęp do opieki zdrowotnej, niższe i bardziej zrozumiałe podatki czy liczne i duże programy socjalne – powodów dla których nasi zachodni sąsiedzi są bardzo atrakcyjni, jest naprawdę wiele.

Z pomocą dla młodych Polaków chcących po raz pierwszy wyjechać za granicę przychodzą firmy przewozowe, które od lat oferują tanie i bezpieczne przewozy pasażerskie do Niemiec, przewozy do Holandii czy przewozy do Belgii.

Koszty takiego przewozu zaczynają się już od 200 złotych i zależą przede wszystkim od odległości jaką musi pokonać dany przewoźnik.

Zobacz polecane: firma sprzątająca poznań.