Pozwól mi wejść


Niemożność dostania się do własnego domu to bardzo duży problem. Na szczęście zdarza się raczej rzadko, jednak zgubienie klucza lub uszkodzony zamek w drzwiach mogą skutecznie uniemożliwić wejście do lokalu. Co wtedy zrobić? Ano będzie potrzebna pomoc fachowca. Tylko on może uratować sytuację.

Włamanie do domu

Najgorsze co może się przydarzyć, kiedy złodzieje interesują się naszym domem. Nieudane sforsowanie zamka może go skutecznie uszkodzić, przez co na nic się zda klucz. Dlaczego tak się dzieje? Powodów może być kilka. W zamku występują tak zwane piny, są to małe bolce różnej długości, które klucz ustawia tak, że możemy spokojnie przekręcić zamek. Piny te z jednej strony opierają się na sprężynkach. Kiedy ktoś nieumiejętnie siłuje się z zamkiem może sprawić, że któryś z tych bolców zablokuje zamek oraz uniemożliwi włożenie klucza.

W innym przypadku włamywacz może zwyczajnie złamać wytrych w zamku. Może się okazać, że nie będzie w stanie kontynuować próby włamania a co za tym idzie pozostawi wszystko tak jak jest. Właściciel niestety również nie da rady wejść do mieszkania.

Gdzie jesteście?

Oczywiście czasem zdarza się, że zwyczajnie zostawimy klucz w jakimś miejscu i nie możemy sobie przypomnieć gdzie to było. Zapasowy komplet najczęściej znajduje się w domu, więc bez wejścia do środka nic nie zdziałamy.

W jednym i drugim przypadku pozostaje nam pomoc ślusarza. W zależności od tego jaka jest sytuacja powinien on umieć otworzyć zamek z pomocą narzędzi takich jak profesjonalne wytrychy lub zwyczajnie rozkręcić cały bęben zamka. Oczywiście w przypadku drugiej opcji nie pozostaje nic innego jak możliwie najszybciej wymienić zamek na nowy, żeby nie pozostawiać mieszkania otwartego. Mogłoby to być ryzykowne zwłaszcza w sytuacji, kiedy mamy świadomość, że ktoś mógłby chcieć dostać się do środka po to, żeby pozbawić nas naszych dóbr. Ciężko przygotować się na którąkolwiek z wymienionych sytuacji, gdyż dzieją się one niespodziewanie. Dobrą praktyką może być zostawienie zapasowego klucza u kogoś zaufanego.

Zobacz polecane: otwieranie domów Gdańsk.